Idea Bank Opinie - Forum kredytoweRanking PolisoLokat 2012

piotrekm

 • Weteran
 • *****
  • Wiadomości: 648
  • Zobacz profil
dnia: 30 Listopad 2011, 10:26:10 pm
Ranking PolisoLokat 2012

Poliso lokaty to tak naprawdę zwykłe lokaty, oferowane przez banki, mające jednak formę prawną ubezpieczenia.  Gwarantują wypłatę wpłaconej kwoty na ubezpieczenie (np. na życie),  powiększonej o odsetki, nazywane często odszkodowaniem,  po określonym czasie. Ta wypłata jest świadczeniem ubezpieczeniowym, które w myśl przepisów nie jest opodatkowane. Te produkty pozwalają więc uniknąć podatku, ale na innej podstawie niż lokaty jednodniowe (z dzienną kapitalizacją).


Zaletą poliso  lokat, oprócz możliwości ominięcia podatku, jest to, że jeśli chcemy ulokować większą kwotę, to nie musimy otwierać kilku takich produktów. Niezależnie od wysokości ulokowanej kwoty podatek i tak nie zostanie naliczony.

Polisy lokacyjne mają jednak również wady. Po pierwsze ofert jest niewiele i dominują średnio i długoterminowe. Po drugie mniej korzystny jest system gwarancji. Lokaty są bowiem objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. W przypadku upadłości banku zapewnia on zwrot 100% środków pod warunkiem, że nie przekraczają one 100 tys. euro. Tymczasem poliso-lokaty są objęte Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym, który w przypadku upadłości ubezpieczyciela zwróci tylko 50% i nie więcej niż 30 tys. euro. Bardzo często istnieje też kara za zerwanie umowy z bankiem. Jest to najczęściej ujemna stopa zwrotu (możemy więc otrzymać mniej pieniędzy, niż wpłaciliśmy). Przy zwykłych lokatach kara to najczęściej tylko zmniejszenie oprocentowania.


Porównanie Poliso LokatPolisolokata w Credit Agricole (oferta promocyjna)

Polisa Lokacyjna 'Antidotum PRO na podatek'  to nieopodatkowane odsetki rzędu 5% w skali roku. Ich odpowiednik na standardowej lokacie z podatkiem wyniósł by 6,17% w skali roku. Oprocentowanie jest promocyjne i obowiązujące dla lokat nowo-założonych lub automatycznie wznowionych w miesiącu listopadzie.

Minimalna kwota tej polisolokaty to 1000 złotych. Jeśli klient nie dysponuje taka sumą na jednorazową wpłatę, może wpłacać po 100 zł miesięcznie.

Okres na jaki zakładana jest lokata to 12 miesięcy.

Każdy może założyć do 3 takich polisolokat w Credit Agricole.

 

Polisolokata w mBank

6-miesięczna polisa lokacyjna o nawie mPolisolokata przyniesie 4,50% zysku w skali roku. To tyle co 5,55% na zwykłej lokacie.

Ta sama polisolokata, ale założona na okres 12 miesięcy to nieco niższe odsetki  4,25% netto w skali roku.

Na takie warunki mogą liczyć osoby posiadające konto osobiste w mBanku, ponieważ mPolisolokata jest dostępna tylko dla klientów mBanku.

Minimalna kwota konieczna do założenia mPolisolokaty wynosi 3000 złotych. mBank nie przewiduje żadnych ilościowych ograniczeń, jeśli chodzi o posiadane polisy lokacyjne. Możliwe jest wskazanie aż 5 osób uposażonych, to znaczy takich, które otrzymają wypłatę świadczenia w przypadku śmierci właściciela lokaty.

 

Polisolokata w BOŚ Bank

Polisa Lokacyjna 'Wiecej dla Ciebie' to odsetki netto 4,40% w skali roku, czyli tyle co 5,43% na tradycyjnej lokacie z podatkiem Belki.

Minimalna kwota wpłaty wynosi 2000 zlotych.

BOŚ Bank oferuje tę polisę także na okres 9 miesięcy, wtedy oprocentowanie jest nieco wyższe i wynosi 4,60% w skali roku.

 

Polisolokata w Kredyt Bank

Lokata ubezpieczeniowa 'Warta Gwarancja' to odsetki w wysokości 4,05% na rękę. Odpowiednik na zwykłej lokacie bankowej to 5,00%. Oprocentowanie obowiązuje zarówno dla polisy 6 miesięcy i 12 miesięcy.

Minimalna kwota potrzebna do wykupienia lokaty ubezpieczeniowej, to tak jak w przypadku Credit Agricole również 1000 zł.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień 2011, 08:58:16 pm wysłana przez piotrekm »


piotrekm

 • Weteran
 • *****
  • Wiadomości: 648
  • Zobacz profil
Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2011, 08:18:00 pm
Najnowsze zestawienieLink

 • Aktywny użytkownik
 • ***
  • Wiadomości: 230
  • Zobacz profil
Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2011, 08:19:11 pm
Kredyt


ewelka88

 • Redaktor
 • ****
  • Wiadomości: 284
  • Zobacz profil
Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2022, 11:51:38 am
Gdyby ktoś szukał aktualnego rankingu lokat to łapcie -> https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/