Idea Bank Opinie - Forum kredytoweSrebro prognozy 2015

piotrekm

 • Weteran
 • *****
  • Wiadomości: 648
  • Zobacz profil
dnia: 25 Wrzesień 2011, 08:19:04 pm
Srebro prognozy 2015

Jeśli nie złoto to może srebro lub miedz? Jak opisałem w innym wątku rynek złota nie skłania do inwestowania w ten metal. Notowania złota, podobnie jak notowania ropy naftowej, znajdują się pod presją podaży. Wynika to ze słabego popytu na całym świecie zwłaszcza w Azji. Spadek cen przyczynił się do zwiększonych zakupów Chińczyków w tam tym roku, co miało odzwierciedlenie w krótkotrwałych wzrostach. Z kolei w Indiach ceny winduje cło importowe na złoto, które w oczywisty sposób hamuje popyt. Niska inflacja w USA oraz de faco deflacja w strefie euro, a także polityka Rosji oraz destabilizacja na Bliskim Wschodzie nie pomagają ceną złota.


Niestety niski popyt na złoto przekłada się na inne metale szlachetne w tym omawiane srebro. Jest już zasadą, że gdy notowania złota spadają, to w przeważanie notowania srebra podążają w tym samym kierunku. Ma to związek z tymi samymi czynnikami, które wpływają na ceny złota.

Jeszcze silniej widać tą zależność przy notowaniach miedzi. Obawy inwestorów dotyczące koniunktury na świecie, stan gospodarek strefy euro, USA oraz rynków wschodzących, zwłaszcza Chin nie zachęcają do inwestowania w ten kruszec.

Duża jest także podaż miedzi na globalnym rynku spowodowana w inwestycjami w poprzednich latach. Nowe kopalnie w Ameryce Południowej, między innymi w Chile (inwestycja Sierra Gorda polskiego KGHM-u), wznowiony eksport w Indonezji to wszystko przyczynia się do nadwyżki na rynku, której nie ma kto kupić.

Podsumowując należy stwierdzić, że przez ostatnie lata ceny kruszców złota czy srebra windował kryzys gospodarczy. Niektórzy nazywali to bańką spekulacyjna a nie rzeczywistą sytuacją. Zwiększenie wydobycia oraz lekka poprawa na rynkach spowodowało załamanie się tego rynku. Obecnie jesteśmy w dołku jeśli chodzi o ceny, ale wychodzenie z tego dołka będzie długotrwałe i na pewno nie da zarobić już tyle i w tak krótkim czasie jak w 2008 r. Paradoksalnie poprawić się może jedynie w chwili, kiedy świat ogarnie kolejna fala kryzysu gospodarczego.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2014, 01:09:28 pm wysłana przez piotrekm »


KamilKa

 • Aktywny użytkownik
 • ***
  • Wiadomości: 124
  • Zobacz profil
Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2021, 09:55:18 am
W mojej opinii przede wszystkim warto skutecznie inwestować w metale szlachetne, dlatego jeśli szukacie przede wszystkim sprawdzonego dealera złota i srebra z dobrymi cenami i dostępnością produktów praktycznie od ręki to tutaj zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez https://www.mennicaskarbowa.pl/ u których będziecie mogli liczyć także na pomoc w wyborze jeśli w takich inwestycjach stawiacie pierwsze kroki. Pozdrawiam!


magdalenka

 • Aktywny użytkownik
 • ***
  • Wiadomości: 141
  • Zobacz profil
Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2022, 08:48:08 am
Owszem, srebro jest jakimś rodzajem inwestycji, ale ja nie mogę wam o tym za dużo powiedzieć, bo nie próbowałam w to inwestować. W ogóle jestem zielona, jeśli chodzi o takie hasła jak klient instytucjonalny , prowizje, lokaty i inne takie. Będę potrzebowała rzetelnego pośrednika, zanim cokolwiek zadziałam.